PIERSHIL – Het is feest in Piershil! Het dorp viert deze week haar 500-jarig bestaan en dat gebeurt met een uitgebreid programma vol activiteiten, muziek, historie en verrassingen. De feestweek ging vanochtend officieel van start met een gezamenlijk dorpsontbijt, gevolgd door een bijzondere toneelvoorstelling over het ontstaan van het dorp.
Tijdens de voorstelling werd het publiek meegenomen naar het begin van Piershil. Interim Burgemeester Erik van Heijningen nam daarbij een bijzondere rol op zich en verscheen als Ambachtsheer Van Renesse op het toneel. Als kers op de taart maakte hij bekend dat de gemeente Hoeksche Waard een kunstwerk cadeau doet aan het dorp ter ere van dit jubileum.

Interim Burgemeester Van Heijningen: “Wat een prachtig feest heeft de organisatie met vele vrijwilligers georganiseerd ter gelegenheid van de viering van 500 jaar Piershil, echt een grote pluim waard! In mijn rol als Landsheer van Renesse spreek ik waardering uit voor de warme ontvangst en wens ik alle inwoners een fantastische feestweek toe!”
De komende dagen staat Piershil in het teken van feest en verbinding. Op het programma staan onder andere muzikale optredens, een markt, oldtimershow en verschillende culturele activiteiten. Het belooft een week te worden waarin historie en hedendaagse gezelligheid samenkomen.
📅 Benieuwd naar het volledige programma? Bekijk het hier: https://www.piershil500jaar.nl
Elke avond op de hoogte van het laatste nieuws uit de Hoeksche Waard? Schrijf je dan hier in voor onze gratis nieuwsbrief.


