DORDRECHT – In Stadslandbouwpark De Oude Beer wordt op zaterdag 3 en zondag 4 oktober 2026 de tweede editie van de expositie ‘Bloemverbinders in Afscheid’ gehouden. Bloemisten, kunstenaars en uitvaartprofessionals laten zien welke betekenis bloemen, kunst en rituelen kunnen hebben bij afscheid, rouw en troost.
Het centrale thema van de expositie is dit jaar ‘Vervoer bij een uitvaart’. Van der Lans & Busscher presenteert tijdens het evenement verschillende mogelijkheden voor het vervoer van een overledene.
Bloemisten en kunstenaars Rika Bieren en Anneke de Snaijer werken tijdens de expositie live aan creaties waarin verschillende vormen van afscheid worden verbeeld. Ook studenten van Yuverta Dordrecht presenteren hun bloemwerkopdrachten.
Uitvaartondernemer Jeanine van IJsseldijk beantwoordt vragen over uitvaartzorg en toont vernieuwde rouwkaarten met bloemrijke natuurmotieven. Kunstenaar Manja van Hooijdonk exposeert abstracte werken over het overgaan van dierbaren, terwijl Yvonne Terlouw kleurrijke objecten toont die zijn vervaardigd met glasfusing.
Uitvaartfotograaf Nicole de Wijs geeft bezoekers een inkijkje in de betekenis van fotografie tijdens een uitvaart. Huisdichter Harrie Wanders presenteert poëzie rond afscheid en herinnering.
Ook Stichting Ambulance Wens is aanwezig. Vrijwilligers vertellen hoe de stichting laatste wensen vervult van ongeneeslijk zieke en niet-mobiele patiënten. Daarnaast zijn er troostkaarten te zien die zijn gemaakt met gedroogde bloemen uit uitvaartbloemwerk en worden uitvaartkisten met bijzondere bloemstukken gepresenteerd.
Workshops en tuinbeleving
Bezoekers kunnen tijdens het weekend deelnemen aan verschillende bloemenworkshops. Vrijwilligers van De Oude Beer zorgen voor bloemrijke objecten en een gastvrije ontvangst.
De locatie aan de rand van de Biesbosch vormt een natuurlijk decor voor de expositie. Het stadslandbouwpark beschikt onder meer over ecologische teelt, een pluktuin, kassen, een medicinale kruidentuin en een kinderontdektuin.
In de horecakas zijn koffie, thee en lekkernijen verkrijgbaar. Ook worden huisgemaakte producten aangeboden, waaronder honing, siroop en bier uit eigen tuin.
De expositie is op zaterdag 3 en zondag 4 oktober geopend van 11.00 tot 16.00 uur. Iedereen is welkom.
Locatie: Stadslandbouwpark De Oude Beer, Oude Veerweg 1d in Dordrecht. Bezoekers kunnen parkeren op parkeerterrein P2. Meer informatie is verkrijgbaar via [email protected] en het Instagramaccount @bloem_verbinders.
Elke avond op de hoogte van het laatste nieuws uit de Hoeksche Waard? Schrijf je dan hier in voor onze gratis nieuwsbrief.




























