De laatste collegevergadering van wethouder René Peters in de gemeente Hoeksche Waard kreeg een bijzonder en persoonlijk tintje. Alle collegeleden verschenen namelijk in een gestreept shirt als verrassing voor Peters, die zelf bekendstaat om zijn liefde voor gestreepte kleding.
Met het ludieke gebaar namen burgemeester en wethouders op een warme manier afscheid van hun collega, die donderdag officieel aan de slag gaat als wethouder in de gemeente Rijswijk.
Tijdens de vergadering werd stilgestaan bij de samenwerking van de afgelopen periode en wensten de collegeleden René Peters veel succes in zijn nieuwe functie. De sfeer was informeel en gezellig, waarbij het gestreepte thema voor de nodige glimlachen zorgde. René Peters was zichtbaar verrast door de actie van zijn collega’s.
Met René Peters haalt het nieuwe college van Rijswijk een bestuurder binnen met ruime ervaring op lokaal én landelijk niveau. Peters is momenteel wethouder in de Hoeksche Waard en was eerder namens het CDA gedurende twee periodes actief in de Tweede Kamer.
In Rijswijk wacht hem direct een van de zwaarste portefeuilles van het nieuwe college. Hij wordt verantwoordelijk voor onder meer sociale zaken, werk en inkomen, jeugdzorg, armoedebestrijding, integratie en nieuwkomersbeleid. Daarmee krijgt hij ook te maken met het politiek gevoelige asieldossier.
Peters kent het onderwerp goed. “Ik heb dit namens het CDA ook twee periodes in de Tweede Kamer gedaan. Het is landelijk een heftig probleem dat moet worden opgelost.”
Met zijn overstap naar Rijswijk komt er een einde aan zijn periode als wethouder in de Hoeksche Waard. Donderdag 28 mei volgt zijn officiële installatie in zijn nieuwe gemeente.
Elke avond op de hoogte van het laatste nieuws uit de Hoeksche Waard? Schrijf je dan hier in voor onze gratis nieuwsbrief.





























