SHO incasseert eenentwintigste nederlaag na harde tik van Heerjansdam en feliciteert buurman OSV

Redactie Hoeksch Nieuws
6 min lezen
ay-Kean Chukwu geeft doelman Niels Steehouwer voor de zesde keer het nakijken.
Met de thuiswedstrijd tegen Heerjansdam zit het er voor SHO op voor wat betreft de competitiewedstrijden op de Kikkershoek in deze jaargang. In tegenstelling tot de vorige, succesvolle, competitie viel er maar weinig te genieten in de vijftien thuiswedstrijden waarin slechts tweemaal werd gewonnen en drie keer gelijkgespeeld.

Met een blik op de historie van de wedstrijden in eigen huis tegen Heerjansdam waren de verwachtingen bepaald niet hooggespannen. Van de laatste vijf wedstrijden, allemaal in de eerste klasse, wonnen de groenhemden er vier. Alleen in het seizoen 2021/22 trok SHO met 2-1 aan het langste eind. Doelpuntenmakers waren toen Aron van Schaik en Tim de Pender en voor de gasten benutte Lukas Valster een penalty.
Het was weer puzzelen voor trainer Ed Kruijthof. Naast de al langer geblesseerden was ditmaal Dedier Bos vanwege vijf maal geel niet beschikbaar en ook Aron van Schaik moest om privéredenen verstek laten gaan. Ondanks alles stonden er toch elf in het wit/zwart gehulde spelers aan de aftrap.
Net als vorige week kon SHO het in het begin aardig bijbenen, zo was de eerste hoekschop van de wedstrijd ook in Beijerlands voordeel, tot na een kwartier Tim Groeneveld de score opende: 0-1. Een minuut of zeven later zorgde Groeneveld voor de 0-2 en was het wel duidelijk dat het voor de supporters van SHO nog een lange zit zou worden. Om over het gevoel bij de spelers maar te zwijgen die ook de eenentwintigste nederlaag wel aan zagen komen. Nog voor de onderbreking liepen de gasten via Marvin van der Made, wiens vader Alex zo’n dertig jaar geleden als spits van Capelle laatste man Jan Kuivenhoven van SHO nachtmerries bezorgde, met twee doelpunten en Wessel Barendregt uit naar de nul-vijf ruststand. Laatstgenoemde nam de 0-4 voor zijn rekening wat het negentigste tegendoelpunt betekende voor SHO.
In de rust heerste toch het tamelijk ongeruste gevoel dat als de gasten zo door zouden blijven gaan het wel eens in de dubbele cijfers zou kunnen gaan eindigen. Het bleek toch nog wel wat mee te vallen. Jay-Kean Chukwu gaf na tien minuten de jubilerende SHO-doelman (honderdste competitiewedstrijd in het SHO doel) Niels Steehouwer voor de zesde keer het nakijken maar daarna werd aan Heerjansdam kant, zeker na de vierdubbele wissel na ruim een uur spelen, duidelijk gas teruggenomen zodat het in het laatste half uur min of meer op een trainingspartijtje ging lijken.
Alle beslissingen in de vierde divisie B zijn nu gevallen. Poortgaal is kampioen, Heerjansdam, FC ‘s Gravenzande en Quick gaan de nacompetitie in voor promotie. SHO en VUC degraderen en VOC gaat met Halsteren via de herkansing spelen voor handhaving. Derhalve gaat aanstaande zaterdag alles in de laatste speelronde ‘om des keizers baard’.
Zoals gezegd speelde Niels Steehouwer zijn honderdste wedstrijd. Eerder in dit seizoen passeerden Ferdinand Römelingh (nu 116), Jeroen Eikelenboom (105) en Aron van Schaik (102) die magische grens. Van de huidige selectie gingen de geblesseerden Danny Kerpel (136) en Rowdy Rijsdijk (127) al langer geleden over de streep van honderd wedstrijden.
Opstelling SHO:
Niels Steehouwer; Jeroen Eikelenboom, Youri van Ruiven, Moises Navarro, Ferdinand Römelingh; Joost van Eck, Dejan de Feiter, Yur Snoek, Bjorn van der Post, Rik Schouten, Rashid Browne
Wissels:
28’ Junior Seltonrijch voor Moises Navarro
64’ Tygo Schouten voor Rashid Browne
64’ Boris Worms voor Dejan de Feiter
73’ Bas van Baardewijk voor Rik Schouten
73’ Boris Spierings voor Yur Snoek
Tygo Schouten en Boris Spierings maakten met hun invalbeurten hun competitiedebuut in het eerste elftal.
Doelpunten:
15’ 0-1 Tim Groeneveld
22’ 0-2 Tim Groeneveld
24’ 0-3 Marvin van der Made
39’ 0-4 Wessel Barendregt
42’ 0-5 Marvin van der Made
54’ 0-6 Jay-Keane Chukwu
Kaarten:
Scheidsrechter Robbie Tiesinga had geel voor Eric Jansen van Heerjansdam. Omdat SHO kaartloos bleef kan de competitie zonder geschorste (uitgesloten, in KNVB jargon) spelers worden afgesloten.
Gefeliciteerd!
Waar de een treurt is het een paar honderd meter verderop feest. Vanaf deze plaats feliciteren wij onze buren OSV Oud-Beijerland (Olympia, voor de echte Beijerlanders) met het behaalde kampioenschap in de vierde klasse.
Er zit toch ook een beetje wit/zwarte gloed over het blauw/witte succes omdat een aantal spelers, die bij OSV meededen in dit succesvolle jaar, eerder kampioenschappen (seizoen 21/22 in de reserve 1e klasse en seizoen 22/23 in de reserve Hoofdklasse) meemaakten in het tweede elftal van SHO. Gefeliciteerd en veel succes in de nieuwe jaargang!
23-05-2026 FC ‘s Gravenzande – SHO
Zaterdag de afsluiter van de competitie met de uitwedstrijd tegen FC ‘s Gravenzande, de nummer drie op de ranglijst. De gastheren zijn al zeker van deelname aan de nacompetitie voor promotie. Aanvang 16.00 uur.

Elke avond op de hoogte van het laatste nieuws uit de Hoeksche Waard? Schrijf je dan hier in voor onze gratis nieuwsbrief.





Deel dit artikel
De redactie van Hoeksch Nieuws verzorgt dagelijks het laatste nieuws uit de Hoeksche Waard.