Afgelopen zaterdag reisden zowel het eerste als tweede team van Korbatjo af naar Dordrecht voor de wedstrijden tegen Movado. Het tweede team had helaas minder succes, waarna het aan het vlaggenschip was om de punten mee terug naar Oud-Beijerland te nemen. Voorafgaand aan de wedstrijd beloofde het een gelijkwaardige strijd te worden. Beide ploegen stonden namelijk met drie punten bovenaan na een overwinning op Good Luck en een gelijkspel tegen ADO.
Korbatjo begon sterk aan de wedstrijd en was direct scherp in de afronding. Door doelpunten van Luuk de Ruiter, Anne van Nes en Aranka van Veen pakten de bezoekers al snel een 2-4 voorsprong. Vooraf was Korbatjo gewaarschuwd voor de sterk schietende heren van Movado en die waarschuwing bleek meer dan terecht. De thuisploeg draaide de achterstand snel om in een 5-4 voorsprong, waarbij alle Dordtse treffers tot dat moment van de heren kwamen. Vanaf dat moment ging het gelijk op en was het stuivertje wisselen. Vooral de dames van Korbatjo hielden de ploeg voortdurend in het spoor van Movado. Geen van beide teams wist echt afstand te nemen, waardoor beide ploegen met een 8-8 tussenstand richting de kleedkamers gingen.
In de rust werd benadrukt dat er ondanks het warme weer veel energie in de wedstrijd moest worden gestoken. Niet alleen door hard te werken, maar ook door elkaar verbaal scherp en positief te houden. De tweede helft ging verder waar de eerste was geëindigd. Het eerste wapenfeit kwam van Alex de Reus, die Korbatjo voor het eerst sinds de openingsfase weer op voorsprong zette. Daarna was het vooral Movado dat telkens de leiding nam, maar Korbatjo bleef knap aanhaken. De energie en wil om te winnen waren bij beide ploegen duidelijk zichtbaar. Er werd stevig geduelleerd, waardoor de scheidsrechter een lastige taak had om de grens te bepalen.Korbatjo creëerde in de tweede helft veel goede kansen, maar slaagde er helaas niet in om een groot deel daarvan te verzilveren. Toch leek het alsnog de goede kant op te vallen toen Anne van Nes Korbatjo richting het einde van de wedstrijd naar een 15-16 voorsprong schoot. De scherp schietende heren van Movado hadden echter opnieuw direct een antwoord klaar en trokken de stand weer gelijk. In de laatste minuut kreeg Korbatjo nog dé kans om de overwinning binnen te slepen via een strafworp, maar helaas werd deze niet benut. Daardoor eindigde het duel uiteindelijk in een 16-16 eindstand.
Door het gelijke spel staan Korbatjo, Movado en ADO nu alle drie op vier punten en ligt de strijd om het kampioenschap nog volledig open. Aanstaande dinsdag treffen Korbatjo en Movado elkaar alweer in Oud-Beijerland voor de return. Kom dus vooral kijken en help Korbatjo naar de overwinning! #komlaatjehoren
Elke avond op de hoogte van het laatste nieuws uit de Hoeksche Waard? Schrijf je dan hier in voor onze gratis nieuwsbrief.





























