SSS imponeert tegen sv Charlois en zet opmars overtuigend voort.

Redactie Hoeksch Nieuws
9 min lezen
Foto John van Zetten

Klaaswaal – SSS heeft zaterdag 7 november voor een knap resultaat gezorgd door koploper sv Charlois op eigen veld met 1-3 te verslaan. In een aantrekkelijke wedstrijd, waarin beide ploegen volop de aanval zochten, toonde de formatie van trainer Peter van Dam zich bijzonder effectief. Met fraaie doelpunten van Jaimy Hamerslag en tweemaal Dennis den Haan boekte SSS de derde overwinning op rij en zet het de opmars in de derde klasse D overtuigend voort.

Voor SSS stond zaterdag de lastige uitwedstrijd tegen koploper sv Charlois op het programma. Afgaande op de resultaten en berichten in aanloop naar deze ontmoeting wist SSS dat het een zware middag tegemoet kon zien. De Rotterdammers hadden in de eerste zes competitiewedstrijden al 22 keer het net gevonden en beschikten over een bijzonder gevaarlijke voorhoede. Tegelijkertijd bleek uit de eerdere resultaten dat er ook mogelijkheden lagen om de defensie van de thuisploeg pijn te doen.

Dat het geen eenvoudige middag zou worden, bleek al in de openingsfase. In de derde minuut leek sv Charlois de score te openen, maar doelman Guus Tieleman voorkwam met een fenomenale redding een vroege achterstand. De bal was daarmee nog niet uit de gevarenzone, maar laatste man Antonie Robalo Monteiro werkte het leer vervolgens van de doellijn.

Drie minuten later liet ook SSS zich aanvallend gelden. Feni Bileti legde de bal klaar voor Joshua Nagelhout, maar diens schot verdween over het Rotterdamse doel. In de achtste minuut voetbalden de behendige aanvallers van Charlois zich opnieuw knap door de SSS-defensie. Ook ditmaal stond Guus Tieleman op de juiste plaats om de inzet onschadelijk te maken.

Al snel werd duidelijk dat beide ploegen deze middag van plan waren het publiek te vermaken. Het tempo lag hoog, de duels waren fel en het spel golfde voortdurend op en neer. Van voorzichtig aftasten was geen sprake.

Hamerslag en Den Haan zetten SSS op rozen

In de zestiende minuut was het SSS dat de score opende. Jaimy Hamerslag ging er op de linkerflank vandoor en bereikte een positie op ongeveer een meter van de achterlijn, ter hoogte van het zestienmetergebied. Met zijn linkerbeen slingerde hij de bal voor het doel, maar tot verrassing van vrijwel iedereen zeilde deze achter de Charloise doelman rechtstreeks het doel in: 0-1!

Een heerlijke opsteker voor de Klaaswalenaren, die ook na deze openingstreffer bleven voetballen en zich niet lieten terugdringen. De wedstrijd bleef aantrekkelijk, met mogelijkheden aan beide kanten.

In de 29e minuut werd de voorsprong zelfs verdubbeld. Een belangrijke rol was daarbij weggelegd voor Junior van Esch, die deze middag in de basis was gestart. De aanvaller joeg onvermoeibaar door op vrijwel iedere bal en zette daarmee de Rotterdamse defensie voortdurend onder druk. Bij een aanval van SSS wist de doelman aanvankelijk nog redding te brengen, maar onder druk van Van Esch werkte hij de bal ongelukkig in de voeten van Dennis den Haan. Die aarzelde geen moment en lepelde de bal met een schitterende lob van zo’n 25 meter over de keeper in het doel: 0-2!

Een doelpunt van grote klasse en een ongekende weelde voor SSS op bezoek bij de koploper.

Charlois probeerde voor rust nog iets terug te doen. In de 43e minuut leek de aansluitingstreffer een feit toen een Rotterdammer verwoestend uithaalde, maar de bal spatte uiteen op de paal. Zo bereikte SSS met een verrassende, maar zeker niet onverdiende 0-2 voorsprong de kleedkamer.

 

Junior van Esch zet Dennis den Haan op weg naar 0-3

Wie na rust een stormloop van de thuisploeg verwachtte, kwam bedrogen uit. Natuurlijk probeerde Charlois de druk op te voeren, maar het spelbeeld veranderde nauwelijks. SSS bleef uitstekend meedoen, durfde te voetballen en kreeg voldoende ruimte om zelf gevaarlijk te worden.

In de 59e minuut werd het harde werken van Junior van Esch op prachtige wijze beloond. Vanuit een halve draai verstuurde hij een geweldige dieptepass op Dennis den Haan, die plotseling oog in oog met de Rotterdamse doelman verscheen. Met zoveel ruimte en een dergelijke mogelijkheid weet Den Haan doorgaans wel raad. Beheerst rondde hij af en bracht daarmee de stand op een sensationele 0-3!

De meegereisde SSS-aanhang kon zijn geluk niet op. Tegen de koploper stond de ploeg van Peter van Dam na een uur spelen met drie doelpunten verschil voor.

SSS kreeg daarna zelfs mogelijkheden om de voorsprong verder uit te bouwen. Een inzet van Joshua Nagelhout smoorde vlak voor de doellijn, terwijl een fraaie lob van Junior van Esch eveneens niet het gewenste resultaat opleverde.

Trainer Peter van Dam bracht vervolgens verse krachten binnen de lijnen. Jaimy Hamerslag maakte plaats voor Raf de Jonge en Stefan Bervoets verving Joshua Nagelhout.

Charlois geeft zich niet gewonnen

In de 75e minuut kwam de thuisploeg alsnog terug in de wedstrijd. Een vrije trap werd het zestienmetergebied ingebracht en vervolgens achter Guus Tieleman afgerond: 1-3.

Twee minuten later zat de wedstrijd erop voor de moegestreden Junior van Esch, die met zijn tomeloze inzet en fraaie assist een belangrijke bijdrage had geleverd aan de Rotterdamse stunt. Hij werd vervangen door Tim van Zetten, die na zeven weken blessureleed zijn rentree maakte. Een welkome opsteker voor trainer Peter van Dam, die zijn selectie steeds fitter ziet worden en daardoor weer over meer mogelijkheden beschikt.

Ondanks de comfortabele voorsprong was het in grote getale meegereisde SSS-publiek er nog niet helemaal gerust op. De aanvallende kwaliteiten van Charlois waren immers bekend en met nog een kwartier te spelen kon er van alles gebeuren.

De thuisploeg bleef aandringen. Zo’n twaalf minuten voor tijd verdween een schot rakelings langs de paal en in de 83e minuut belandde een volgende poging in het zijnet. Tussendoor had Raf de Jonge de wedstrijd definitief kunnen beslissen, maar zijn kopbal ging net voorlangs.

Ook in de slotfase bleven beide ploegen de aanval zoeken. Dennis den Haan zag een schot over het doel verdwijnen, terwijl Charlois aan de andere kant nog een kopbal naast zag gaan. Het bleef uiteindelijk bij 1-3.

Derde overwinning op rij voor SSS

Zo boekte SSS een bijzonder knappe en verdiende overwinning op bezoek bij de koploper. Het publiek kreeg een kwalitatief hoogstaande wedstrijd voorgeschoteld, waarin beide ploegen met veel tempo en aanvallende intenties speelden.

Waar Guus Tieleman in de openingsfase met enkele geweldige reddingen zijn ploeg op de been hield, sloeg SSS vervolgens op beslissende momenten genadeloos toe. Met twee fraaie treffers was Dennis den Haan opnieuw van grote waarde, maar ook de tomeloze inzet van Junior van Esch en het collectieve optreden van de gehele ploeg verdienen een groot compliment.

Na een moeizame competitiestart heeft SSS de smaak inmiddels uitstekend te pakken. De overwinningen op Groote Lindt, Zinkwegse Boys en nu koploper sv Charlois leveren negen punten uit de laatste drie wedstrijden op. Daarmee klimt de ploeg verder omhoog in de derde klasse D en kan met vertrouwen naar de komende wedstrijden worden uitgekeken.

Volgende week zaterdag wacht alweer de volgende uitdaging. Dan komt hekkensluiter Coal op bezoek aan de Jaap Kosterstraat in Klaaswaal. De aftrap is om 14.30 uur. Voor SSS een mooie gelegenheid om de uitstekende reeks een vervolg te geven, al zal ook dan weer vanaf de eerste minuut volop gestreden moeten worden.


Elke avond op de hoogte van het laatste nieuws uit de Hoeksche Waard? Schrijf je dan hier in voor onze gratis nieuwsbrief.





Deel dit artikel
De redactie van Hoeksch Nieuws verzorgt dagelijks het laatste nieuws uit de Hoeksche Waard, Goeree-Overflakkee en Drechtsteden.
fout: Content van Hoeksch Nieuws mag niet zonder toestemming worden overgenomen