Strijen komt slechte start te boven en wint met 2-4 in Herkingen

Redactie Hoeksch Nieuws
3 min lezen

HERKINGEN – v.v. Strijen heeft zaterdag de tweede bekerwedstrijd winnend afgesloten. Op bezoek bij Herkingen kende Strijen een moeizame eerste helft en keek de ploeg bij rust tegen een 2-1 achterstand aan. Na de pauze herstelde Strijen zich sterk en werd de wedstrijd alsnog met 2-4 gewonnen. Daarmee is Strijen na twee bekerwedstrijden al zeker van een plek in de volgende ronde.

Na de overtuigende overwinning op FIOS stond voor Strijen de tweede bekerwedstrijd op het programma. Tegenstander Herkingen degradeerde afgelopen seizoen naar de vijfde klasse. Beide ploegen troffen elkaar vorig seizoen al twee keer, waardoor Strijen wist dat het een fysieke wedstrijd kon verwachten.

Strijen begon redelijk en kreeg al snel grip op het spel. In de 10e minuut leverde dat de openingstreffer op. Een goed genomen hoekschop werd door Teun overtuigend binnengekopt: 0-1.

Na de voorsprong brak echter een moeilijke fase aan voor Strijen. Herkingen voerde de fysieke strijd op en kreeg op het lastig bespeelbare veld steeds meer vertrouwen. In de 30e minuut kwam de thuisploeg langszij.

Strijen slaagde er vervolgens niet in om het initiatief terug te pakken. In de 37e minuut sloeg Herkingen opnieuw toe en zo ging Strijen met een 2-1 achterstand de rust in.

Strijen herpakt zich na rust

In de kleedkamer werd duidelijk gemaakt dat het in de tweede helft anders moest. Strijen moest terug naar de basis: duels winnen, energie leveren en vooral weer gaan voetballen.

Die boodschap kwam goed aan. Strijen begon scherp aan de tweede helft en al snel viel de gelijkmaker. Na een kluts kwam de bal voor de voeten van Calvin, die niet twijfelde en de 2-2 binnenschoot.

Vanaf dat moment kreeg Strijen de wedstrijd weer onder controle. Herkingen bleef de fysieke strijd aangaan, maar Strijen liet zich daar niet meer door van de wijs brengen.

In de 63e minuut werd Calvin diep gestuurd. Hij behield het overzicht en bracht de bal voor het doel, waar Teun klaarstond om zijn tweede van de middag binnen te schieten: 2-3.

Herkingen moest vervolgens meer risico nemen, waardoor er ruimte ontstond voor Strijen. Uiteindelijk was het Thijmen die de wedstrijd definitief besliste. Net als een week eerder vond hij met een afstandsschot het net en bepaalde hij de eindstand op 2-4.

Strijen zeker van volgende bekerronde

Na een zeer moeizame eerste helft toonde Strijen na rust veerkracht. De ploeg ging de fysieke strijd beter aan, kreeg het voetbal weer op de rit en draaide een 2-1 achterstand om in een 2-4 overwinning.

Met twee overwinningen uit twee bekerwedstrijden is Strijen al zeker van een plaats in de volgende ronde. Er staat nog één wedstrijd in de poulefase op het programma.

Doelpunten Strijen:
⚽ Teun (2x)
⚽ Calvin
⚽ Thijmen


Elke avond op de hoogte van het laatste nieuws uit de Hoeksche Waard? Schrijf je dan hier in voor onze gratis nieuwsbrief.





Deel dit artikel
De redactie van Hoeksch Nieuws verzorgt dagelijks het laatste nieuws uit de Hoeksche Waard, Goeree-Overflakkee en Drechtsteden.
error: Content van Hoeksch Nieuws mag niet zonder toestemming worden overgenomen