Het voorjaar is dé tijd om de natuur tot leven te zien komen op Tiengemeten. Trekvogels keren terug uit het zuiden, laten volop hun zang horen en maken zich klaar voor het broedseizoen. In de maand mei organiseert Natuurmonumenten een reeks excursies en activiteiten op het eiland, waarbij bezoekers samen met ervaren gidsen op ontdekking gaan. Van vogeltochten en beversporen zoeken tot zintuigentochten en creatieve kinderactiviteiten: er is voor jong en oud van alles te beleven in de bijzondere deltanatuur van Tiengemeten.
Voorjaarstrek op Tiengemeten
vri. 01 mei – 09:15 tot 12:00
Voorjaarstrek op Tiengemeten | Natuurmonumenten
Voor veel vogelliefhebbers is het voorjaar de mooiste tijd van het jaar. Vanuit het warme zuiden trekken vele soorten vogels naar hun broedgebieden. De vogels zingen weer volop en laten hun zang uitgebreid horen.
Al vanaf eind februari komt de voorjaarstrek op gang. Ineens hoor je weer de tjiftjaf en wat later ook de fitis. Tot en met mei kun je heel veel verschillende vogelsoorten tegenkomen wat hier komt op broeden of op doorreis naar noordelijker gebieden. Zo ook op Tiengemeten, de perfect plek voor een pitstop of om te broeden. Tijdens deze excursie ga je wandelen met een ervaren gids die je van alles kan vertellen over de vogeltrek en de vogels die jullie onderweg tegenkomen. Heb je dit jaar al zwaluwen gezien? Misschien kom je de eerste van het jaar wel tegen tijdens deze excursie. Trek je wandelschoenen aan en hang je verrekijker om en loop mee. Laat je verrassen door de vogelrijkdom van Tiengemeten in het voorjaar. We starten de excursie in het bezoekerscentrum en sluiten daar ook af met een gratis kop koffie of thee.
Prijs: € 18,50
Ledenprijs: € 12,95
OERRR Beversporen zoeken op Tiengemeten
zon. 03 mei – 10:15 tot 12:45
Op eiland Tiengemeten wonen bevers! Vandaag maken we een wandeling en leer je alles over het grootste knaagdier van Europa. Trek je stevige schoenen aan en ga met de boswachter op zoek naar beversporen.
Al wandelend leer je alles over het leven van de bever en zoek je naar sporen. Je kunt bijvoorbeeld heel goed zien waar de bever aan geknaagd heeft. De kans dat je een bever overdag ziet is wel heel klein, deze leeft namelijk vooral buiten de burcht (het huis van de bever) als het donker is.
Deze activiteit is voor kinderen van 5 t/m 12 jaar
Ouders/begeleiders gaan ook mee en melden zich dus ook aan voor deze activiteit
Volwassen
Normaal: € 11,00
Ledenprijs: € 7,70
Kinderen t/m 12 jaar
Normaal: € 5,50
Ledenprijs: € 3,85
Op zoek naar roofvogels op Tiengemeten
zat. 09 mei – 09:15 tot 12:00
Op zoek naar roofvogels op Tiengemeten | Natuurmonumenten
Tijdens deze wandeling met onze gids hoor je van alles over de roofvogels. Welke je te zien krijgt, is altijd een verrassing, maar de kans dat je ze te zien krijgt is zeer groot op Tiengemeten.
Het open en gevarieerde landschap van Tiengemeten is uitstekend geschikt voor roofvogels. De rust en ruimte trekken allerlei soorten aan. Zeearenden die jagen op de achtergelegen Ventjagersplaten rusten regelmatig uit op het eiland en vangen hier ook soms een prooi. Boven het moeras zweven regelmatig bruine kiekendieven en schiet soms een havik voorbij.
Onze gids kan je van alles vertellen over de roofvogels. Hoe kun je ze herkennen en vooral ook uit elkaar houden? Waarom zitten ze juist hier? Wanneer kun je ze zien? Je hoort het tijdens deze excursie en uiteraard is er alle ruimte om vragen te stellen.
Prijs: € 18,50
Ledenprijs: € 12,95
OERRR Zintuigentocht
zon. 10 mei – 09:15 tot 10:45
OERRR Zintuigentocht | Natuurmonumenten
Hoor jij dat? Of juist niet? Tijdens de Zintuigentocht ga je met de boswachter op pad en ontdek je hoe spannend de natuur kan zijn als je heel stil bent en je oren, ogen én neus spitst.
Wat gebeurt er als je even helemaal stil bent in de natuur en wel goed kijkt, luistert en ruikt? Misschien hoor je vogels fluiten, een kikker in het water plonsen of ruik je de wilde bloemen. En als je goed kijkt, zie je misschien een ree tussen de bomen of een libelle die voorbij zoemt.
Door stil te zijn, ontdek je dingen die je anders misschien nooit zou horen, zien of ruiken. Ga jij mee op avontuur? Trek stevige schoenen aan en laat je verrassen door de geluiden van de natuur!
Deze activiteit is voor kinderen van 5 t/m 12 jaar
Ouders/begeleiders gaan ook mee en melden zich dus ook aan voor deze activiteit
Volwassen
Normaal: € 11,00
Ledenprijs: € 7,70
Kinderen t/m 12 jaar
Normaal: € 5,50
Ledenprijs: € 3,85
Vroege vogelweekend
vri. 15 mei – 19:15 tot zat. 16 mei – 10:00
Vroege vogelweekend | Natuurmonumenten
Dit is je kans om een keer laat en vroeg op pad te gaan met een gids op Tiengemeten. Ben jij ook wel eens benieuwd wat er in de avond en vroege ochtend te zien is op het eiland? Ben je een kampeerder? Meld je dan snel aan voor dit, eenmalige, vroege vogelweekend.
Je bent welkom op de pont van 19:00 uur. Na het opzetten van je tent gaan we op pad om vogels te kijken en vooral ook te luisteren. Tegen het duister komen we terug op de eenmalige camping voor een kort nachtje. We willen namelijk met zonsopkomst, half zes, alweer op pad voor de vroege vogels. Dit is namelijk het beste tijdstip om vogels te kijken. De eerste uren van de dag laten veel vogels zich het beste zien en vooral horen. Na deze excursie staat er een heerlijk ontbijtje klaar, verzorgd door Gasterij de Gezusters. Hierna is het tijd om weer plaats te maken voor de kinderen op speelnatuur en gaan we de tenten afbreken. Je bent de rest van de dag vrij om nog te besteden op het eiland.
Normaal: € 121,45
Ledenprijs: € 85,00
Het pontticket is inbegrepen in de prijs.
De Schotse hooglanders van Tiengemeten
vri. 22 mei – 10:00 tot 13:00
De Schotse hooglanders van Tiengemeten | Natuurmonumenten
Op Tiengemeten zorgen zo’n 130 Schotse hooglanders voor het open karakter van het eiland. Ze lopen er vrij rond en kunnen zomaar op jouw route staan. Het kan ook zijn dat je er helemaal geen tegen komt. Waarom zijn er eigenlijk Schotse hooglanders op dit eiland? Hoe gedragen ze zich?
Met het beheer van een natuurgebied hebben we een bepaald doel voor ogen. Zo willen we Tiengemeten graag open houden, omdat dat past bij de deltanatuur waar het eiland onderdeel van uitmaakt. De excursie start in het Bezoekerscentrum en hoor je allerlei wetenswaardigheden uit het leven van een Schotse hooglander. Met die eerste kennis in bezit, zul je zelf de sporen in het gebied herkennen. Tijd om te gaan wandelen om te ontdekken of dat ook echt zo is! De gids kent de lievelingsplekken van de hooglanders op het eiland, wat de kans vergroot om ze ook in het echt tegen te komen. Maar: het blijven dieren die leven in vrijheid op een groot terrein, dus het kan ook zo maar zijn dat het bij sporen blijft… Eén ding is zeker: jij stapt met een hele berg nieuwe kennis op de pont terug naar het vaste land!
Volwassen
Normaal:€ 17,50
Ledenprijs: € 12,25
Kinderen t/m 12 jaar
Normaal: € 8,75
Ledenprijs: € 6,13
OERRR Eiland Atelier
zat. 30 mei – 11:15 tot 13:30
OERRR Eiland Atelier | Natuurmonumenten
Laat je inspireren door wat je ziet op natuureiland Tiengemeten en maak je eigen kunstwerk met verf en materialen die je op het eiland vindt.
We starten met een ontdekkingstocht door de natuur op het eiland. Onderweg zie je van alles in de lucht, op de grond en til maar eens een steen op, wat zie je daar allemaal? Nu heb je een hoop inspiratie opgedaan om je eigen natuurschilderij te maken. Tijdens het schilderen krijg je tips van de begeleiders om deze zo mooi mogelijk te maken. Aan het einde van de activiteit bekijken samen wat iedereen heeft gemaakt en neem je je kunstwerk mee naar huis.
Deze activiteit is voor kinderen van 5 t/m 12 jaar
Ouders/begeleiders gaan ook mee en melden zich dus ook aan voor deze activiteit
Volwassen
Normaal: € 16,00
Ledenprijs: € 11,20
Kinderen t/m 12 jaar
Normaal: € 8,00
Ledenprijs: € 5,60
Elke avond op de hoogte van het laatste nieuws uit de Hoeksche Waard? Schrijf je dan hier in voor onze gratis nieuwsbrief.





























