Werkzaamheden Oudeland van Strijen gestart

Redactie Hoeksch Nieuws
1 Min Read
Foto WHSD

Het project Kwaliteitsimpuls Oudeland van Strijen in de Hoeksche Waard is officieel gestart. Het bouwbord staat er en de eerste werkzaamheden zijn begonnen.

Waterschap Hollandse Delta en Staatsbosbeheer werken de komende twee jaar samen om de leefomgeving van weidevogels, zoals de grutto en de kievit, te verbeteren. Het gaat om een natuurgebied van 500 hectare groot. De werkzaamheden bestaan onder andere uit het wijzigen van de waterhuishouding en het aanpassen van sloten, stuwen en oevers. Zo ontstaat er meer variatie tussen natte en droge stukken grond. Dit helpt de vogels om te broeden en hun jongen groot te brengen. Het werk loopt tot eind 2026.

Meer info:

Kwaliteitsimpuls Oudeland van Strijen | Waterschap Hollandse Delta


Elke avond op de hoogte van het laatste nieuws uit de Hoeksche Waard? Schrijf je dan hier in voor onze gratis nieuwsbrief.







Deel dit artikel
De redactie van Hoeksch Nieuws verzorgt dagelijks het laatste nieuws uit de Hoeksche Waard.