Historisch archief Oud-Beijerland weer geopend voor bezoekers

Redactie Hoeksch Nieuws
1 Min Read
Foto ansichtkaart van een kort daarvoor gebouwde Prinses Beatrixstraat,

Oud-Beijerland – Het historisch informatiepunt van de Historische Vereniging Oud-Beijerland is weer geopend in het Oude Raadhuis aan de Waterstal. Bezoekers zijn op dinsdagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur van harte welkom om de rijke geschiedenis van Oud-Beijerland te ontdekken.

In het informatiepunt beheert de vereniging een indrukwekkende collectie van ruim 200.000 documenten en foto’s. Van circa 300 panden in het centrum is de geschiedenis vanaf 1820 in te zien. Wie zich bij de balie van de bibliotheek meldt, wordt door een van de vrijwilligers opgehaald voor een bezoek aan de voormalige burgemeesterskamer, waar vragen worden beantwoord en archiefmateriaal kan worden ingezien.

Nieuw op de website is een interessant artikel over de Berenplaat, een stukje lokale geschiedenis dat menig inwoner zal aanspreken.

Lid worden van de vereniging kan al voor slechts €10 per jaar (binnen Oud-Beijerland). Leden ontvangen elke donderdag een selectie bijzondere archieffoto’s per e-mail en vier keer per jaar het blad De Beijerlandsche Berichten.

Meer informatie is te vinden op www.hvobl.nl.


Elke avond op de hoogte van het laatste nieuws uit de Hoeksche Waard? Schrijf je dan hier in voor onze gratis nieuwsbrief.





Deel dit artikel
De redactie van Hoeksch Nieuws verzorgt dagelijks het laatste nieuws uit de Hoeksche Waard.

Je kan de inhoud van deze pagina niet kopiëren