VOC overklast SHO

Redactie Hoeksch Nieuws
6 Min Read
Doelman Streefkerk van VOC maakt en naval van SHO onschadelijk
Een belangrijke thuiswedstrijd voor SHO tegen VOC met allebei zeven punten uit evenzoveel wedstrijden. SHO trainer Ed Kruijthof stuurde wederom hetzelfde elftal het veld in als in de voorgaande duels waarin zijn team tegen de toppers Smitshoek en XerxesDZB aardig voor de dag kwam. Ook VOC had de smaak te pakken met recente overwinningen op XerxesDZB en Halsteren. Het was daarmee al wel duidelijk dat SHO flink aan de bak zou moeten.
Net als SHO promoveerde VOC via de nacompetitie naar de vierde divisie, ondanks de 6-2 nederlaag die zij op 3 mei in de wedstrijd op de Kikkershoek opliepen. Ongetwijfeld zullen zij met zekere revanchegevoelens het veld zijn ingestapt.

Ondanks dat SHO mocht aftrappen was de eerste aanval toch voor de bezoekers en dat had al een teken aan de wand kunnen – en moeten – zijn. Nog voor dat er 300 seconden waren verstreken glipte Abdelilah el Ghani door de Beijerlandse afweer en tekende voor de openingstreffer: 0-1. Net toen SHO wat grip op de wedstrijd leek te krijgen verspeelde Aron van Schaik de bal in de middencirkel aan Timothy Zeller die met een vrij veld voor zich op weg kon naar de 0-2 na tien minuten. Nog geen reden tot wanhoop want SHO kwam vorig seizoen driemaal terug van een 2-0 achterstand, thuis tegen Spijkenisse en uit en thuis tegen Heinenoord. Maar dat waren andere tijden…
De SHO trainer was bepaald niet tevreden om wat hij, en de toeschouwers, kregen voorgeschoteld en liet al binnen het kwartier drie spelers beginnen aan een warming up. Vervolgens verscheen SHO wel een paar keer dreigend in de buurt van doelman Streefkerk, kreeg wat hoekschoppen en vrije trappen te nemen zonder rendement, maar op de andere helft had de verdediging de handen vol aan het afstoppen van de snelle Rotterdamse aanvallers. En je kon er op wachten, nog net binnen het half uur viel nummer drie door wederom Zeller die miscommunicatie achterin bij SHO afstrafte: 0-3.
De bezoekers waren met de riante voorsprong kennelijk nog niet tevreden want in de 43e minuut maakte ook Abdelilah el Ghani zijn tweede doelpunt, 0-4 en in de extra tijd voor de rust peerde Wouter van der Loo een vrije trap via de binnenkant van de paal achter de kansloze Steehouwer: 0-5. Een dergelijke afstraffing in de eerste driekwartier op eigen veld had SHO nog niet eerder, in ieder geval niet op de Kikkershoek, meegemaakt.
In het seizoen 2014/15 werd het in de slotronde van de hoofdklasse competitie (SHO was al gedegradeerd) tegen kampioen Katwijk 0-7, maar stond het halverwege nog maar 0-2. Drie jaar later eindigde SHO – Brielle in 0-5 met alle doelpunten in de tweede helft. Van de huidige selectie maakte alleen Dylan de Vroed dat drama binnen de lijnen mee.
Het drietal, Bjorn van der Post, Dejan de Feiter en Bart van Eck, dat al in het eerste bedrijf een warming up had gedaan, kwam na de pauze daadwerkelijk binnen de lijnen. Zij namen de plaatsen in van het centrale verdedigingsduo Aron van Schaik-Rowdy Rijsdijk en ook Dedier Bos bleef achter in de kleedkamer. Kennelijk gaven de verse krachten een positieve impuls aan het elftal want al snel verscheen Rik Schouten oog in oog met doelman Streefkerk die, met een Ikar Casillas-achtige redding, met de punt van zijn schoen een doelpunt voorkwam. Even later kopte Ferdinand Römelingh een voorzet maar net naast. Na een goed uur ook nog een prima mogelijkheid voor Bas van Baardewijk maar hij liftte de bal over de uitkomende keeper en helaas ook over het doel.
SHO gaf niet op en net nadat Dylan de Vroed was ingevallen voor Rik Schouten had hij een assist op Rashid Browne die de bal laag in de korte hoek binnenschoof: 1-5 en in ieder geval de eer gered, voor wat dat waard is bij zo’n stand. SHO bleef het proberen maar meer bleek er niet in te zitten. In de slotfase lukte het Van der Loo om ook zijn tweede van de middag te maken: 1-6. Daarmee had VOC een volledige revanche op de 6-2 van vijf maanden eerder met voor SHO een behoorlijke kater.
Opstelling SHO:
Niels Steehouwer; Danny Kerpel, Aron van Schaik, Rowdy Rijsdijk, Ferdinand Römelingh; Moises Navarro, Joost van Eck, Rik Schouten; Rashid Browne, Bas van Baardewijk, Dedier Bos.
Wissels:
46’ Bart van Eck voor Rowdy Rijsdijk
46’ Dejan de Feiter voor Dedier Bos
46’ Bjorn van der Post voor Aron van Schaik
68’ Dylan de Vroed voor Rik Schouten
82’ Youri van Ruiven voor Moises Navarro
Doelpunten:
05’ 0-1 Abdelilah el Ghani
10’ 0-2 Timothy Zeller
29’ 0-3 Timothy Zeller
43’ 0-4 Abdelilah el Ghani
45’+4 0-5 Wouter van der Loo
70’ 1-5 Rashid Browne
87’ 1-6 Wouter van der Loo
Kaarten:
Scheidsrechter Luuk Hendrix had geel voor Danny Kerpel, Dedier Bos en Ferdinand Römelingh van SHO en Timothy Zeller van VOC.

Elke avond op de hoogte van het laatste nieuws uit de Hoeksche Waard? Schrijf je dan hier in voor onze gratis nieuwsbrief.





Deel dit artikel
De redactie van Hoeksch Nieuws verzorgt dagelijks het laatste nieuws uit de Hoeksche Waard.

Je kan de inhoud van deze pagina niet kopiëren