Heinenoord heeft zaterdag de moeilijke uitwedstrijd met 0–3 gewonnen van Nieuw-Lekkerland, al doet de einduitslag misschien anders vermoeden; het spelbeeld liet lange tijd een heel ander verhaal zien. De eerste helft en het begin van de tweede helft stonden bol van de duels, intensiteit en chaos, waarin Nieuw-Lekkerland met veel energie het tempo bepaalde en Heinenoord moest meestrijden. Pas na een uur kantelde de wedstrijd en maakte Heinenoord het verschil, vooral in de echte honderd-procent kansen die tot drie goals leidden.
Nieuw-Lekkerland begon sterk en fel. Kevin van Tol schoof vaak agressief door vanuit de verdediging en ook Rafael de Jong durfde hoog door te stappen, waardoor Heinenoord werd gedwongen om mee te gaan in het duelspel. In deze chaotische fase viel de jonge worstebakker Daan Koster in positieve zin op, doordat hij meerdere aanvallen van Lekkerland onschadelijk maakte. De thuisploeg won veel tweede ballen en zocht vooral via afstandsschoten naar gevaar.
De grootste kans in die fase ontstond in de 24ste minuut, toen Van Tol een slap schot loste dat via via precies voor de voeten viel van Sven Schilders. Hij kon van dichtbij uithalen, maar Ferry Hagendijk redde katachtig en hield de stand op 0–0. De ambitieuze oefenmeester Divkovic zette zijn formatie om en het duel kwam daardoor iets meer in balans, maar de echte kansen bleven uit; het was meer strijd en Engels voetbal, waardoor beide ploegen met een brilstand gingen rusten.
Na rust gaf Nieuw-Lekkerland een kwartier lang vol gas en zocht het opnieuw via schoten uit de tweede lijn naar geluk. Maar dat kwartiertje leek Lekkerland zichzelf fysiek op te blazen; vanaf dat moment nam Heinenoord de controle over de wedstrijd volledig over. De linies werden langer, de passing werd rustiger, de ruimtes werden groter en de Noord schoof steeds verder op richting het doel van de thuisploeg.
In de 65ste minuut kregen de bezoekers twee enorme kansen op rij. Eerst verscheen Marlon Slabbekoorn vrij bij de tweede paal, maar hij kopte de bal de verkeerde kant op. Direct daarna stuurde Joshua Becht met een fantastische diepe bal Sanzio Dieterich weg. Die haalde snoeihard uit in de korte hoek, maar de keeper van Nieuw-Lekkerland, Ronald Vlot, redde knap. De rebound viel weer bij Slabbekoorn, die de bal teruglegde op de opnieuw goed ingevallen Sjacco Meijer, maar die raakte de bal helaas verkeerd voor open doel.
De Noord rook bloed en in de 68ste minuut kwamen de Worstebakkers op voorsprong. Via een aanval vanuit achteruit kwam de bal bij Slabbekoorn terecht. Die gaf een schitterende steekbal door de as, Dieterich startte perfect en met een diagonaal schot schoot hij de bal hard langs Vlot in de lange hoek: 0–1.
Heinenoord bleef drukken en was opnieuw gevaarlijk in de 74ste minuut, toen Slabbekoorn Dieterich weer wegstuurde. Zijn schot in de korte hoek werd gepakt door Vlot, terwijl de scheidsrechter een corner over het hoofd zag.
Tien minuten later viel de bevrijdende 0–2. In de 80ste minuut zette Becht geweldig door met een sliding, waardoor de bal bij Slabbekoorn kwam. Die gaf hem door aan Ramy Salem, die een perfecte voorzet afleverde. Dieterich kon rustig aannemen en de bal langs Vlot schieten: zijn tweede van de middag.
In de 83ste minuut kreeg Nieuw-Lekkerland nog een grote kans op de aansluitingstreffer. Op rechts ging Glenn de Jong er vandoor en hij legde de bal panklaar voor Schilders. Die zocht de korte hoek, maar schoot de bal gelukkig voor Heinenoord huizenhoog over, terwijl hij links van zich twee vrijstaande ploeggenoten over het hoofd zag.
In de 88ste minuut kreeg de Noord opnieuw twee grote kansen achter elkaar. Dieterich opende knap op de ingevallen Nishant Jagernath, die vervolgens Dieterich met een prachtige steekbal vrij voor de keeper zette en hem zijn hattrick kon laten binnenschieten. Helaas stuitte hij op Vlot.
Toch gooide Andrew van Tiggelen het duel kort daarna definitief op slot. Na een één-tweetje met Luke Corver gaf hij de bal perfect voor op Dieterich, die zijn schot geblokt zag worden. Corver pikte de bal weer op en legde de bal prima breed. Salem stapte vervolgens mooi over de bal, waardoor Van Tiggelen vrij bij de tweede paal kon binnentikken.
Hoewel de uitslag ruim is, was het duel lange tijd volledig in balans en had Nieuw-Lekkerland in de eerste helft zelfs recht op meer. Heinenoord won uiteindelijk op basis van de grote kansen en de kwaliteit in het laatste half uur, maar Nieuw-Lekkerland dwong de Noord tot een echt voetbalgevecht en het is mooi om te zien dat de ploeg dat ook in zich heeft.
Volgende week komt IFC op bezoek en aan de Noord de opdracht om weer dezelfde mentaliteit en spirit op de mat te brengen en hopelijk daarmee de derde winstpartij op rij te boeken.
Elke avond op de hoogte van het laatste nieuws uit de Hoeksche Waard? Schrijf je dan hier in voor onze gratis nieuwsbrief.




























