Sinds de start van de nieuwe busconcessie in de Hoeksche Waard en Goeree-Overflakkee is de onvrede onder reizigers groot. Overvolle bussen, gemiste aansluitingen en langere reistijden zorgen dagelijks voor frustratie. Met name scholieren, forenzen en ouderen luiden de noodklok. Busvervoerder Transdev erkent nu dat de start van de concessie niet vlekkeloos is verlopen en komt met een officieel statement waarin knelpunten en enkele verbetermaatregelen worden benoemd.
Veel klachten sinds start nieuwe concessie
Transdev verzorgt sinds 14 december 2025 het busvervoer in de regio. Hoewel het netwerk volgens de vervoerder is uitgebreid en meer kernen zijn aangesloten, merken reizigers daar in de praktijk weinig van. Met name de overstap op busstation Heinenoord blijkt problematisch. Reizigers missen regelmatig hun aansluiting, wat leidt tot extra wachttijden van een kwartier tot soms een half uur.
Daarnaast zijn de bussen in de ochtendspits tussen Heinenoord en Zuidplein structureel overvol. Reizigers blijven achter op haltes en moeten wachten op een volgende bus, die vaak ook al vol zit. Op sociale media en in reacties aan Hoeksch Nieuws wordt gesproken van “onbetrouwbaar vervoer” en “dagelijks stress om op tijd op school of werk te komen”.
Transdev: “Doel blijft betrouwbaar en voorspelbaar OV”
In een statement laat Transdev weten de eerste weken van de nieuwe concessie samen met de provincie Zuid-Holland te hebben geëvalueerd. Daarbij is gekeken naar operationele data en feedback van reizigers, chauffeurs, gemeenten en medewerkers. De vervoerder erkent dat er meerdere knelpunten zijn gesignaleerd en dat verbeteringen nodig zijn.
Volgens Transdev speelden de kerstvakantie en winterse omstandigheden een rol, maar zijn er ook structurele problemen die aangepakt moeten worden. “Ons doel blijft betrouwbaar, veilig en voorspelbaar openbaar vervoer,” aldus de vervoerder.
Aangekondigde verbeteringen
Transdev kondigt aan per begin maart gerichte verbeteringen door te voeren. Zo moet de aansluiting op busstation Heinenoord robuuster worden, zodat reizigers minder vaak hun overstap missen. Ook wordt gewerkt aan oplossingen voor de drukte op de verbinding Heinenoord–Zuidplein in de ochtendspits. In de tussentijd houdt Transdev een reservebus achter de hand om in te zetten bij uitzonderlijke drukte.
Niet alles keert echter terug. De route via de Vaanweg wordt niet heringevoerd en ook sneldiensten komen voorlopig niet terug. Volgens Transdev zouden deze keuzes juist leiden tot minder betrouwbaarheid en lagere frequenties op andere lijnen.
Poll: hoe ervaren reizigers het busvervoer?
Hoeksch Nieuws houdt ondertussen een actieve poll om in kaart te brengen hoe reizigers het busvervoer nu ervaren, ruim een maand na de start van Transdev. Uit de eerste reacties blijkt dat veel inwoners nog weinig verbetering zien.
👉 Meedoen aan de poll kan hier:
Poll: Hoe gaat het busvervoer nu? Eén maand na start Transdev
De uitkomsten van de poll worden gebruikt om een breed beeld te geven van de ervaringen in de Hoeksche Waard en worden gedeeld met betrokken partijen.
Kritische reacties blijven
Ondanks het statement blijven veel reizigers sceptisch. Zij geven aan dat de problemen al weken spelen en dat verbeteringen te lang op zich laten wachten. Verschillende gemeenten en politieke partijen hebben inmiddels vragen gesteld aan de provincie Zuid-Holland over de uitvoering van de concessie.
Transdev stelt “stap voor stap” te willen verbeteren en blijft monitoren en bijsturen waar mogelijk. Sommige aanpassingen kunnen volgens de vervoerder pas bij de volgende grote dienstregelingswijziging in december 2026 worden doorgevoerd.
Hoeksch Nieuws blijft de ontwikkelingen volgen en roept reizigers op hun ervaringen te blijven delen.
Elke avond op de hoogte van het laatste nieuws uit de Hoeksche Waard? Schrijf je dan hier in voor onze gratis nieuwsbrief.



























