Heinenoordtunnel komend weekend afgesloten richting Bergen op Zoom

Redactie Hoeksch Nieuws
2 Min Read
Heinenoordtunnel - Foto: Rijkswaterstaat|Studio Retouched

Weggebruikers moeten de komende weken rekening houden met meerdere afsluitingen van de Heinenoordtunnel op de A29. Rijkswaterstaat voert onderhoud uit aan de tunnel, waardoor verkeer tijdelijk moet omrijden.

De eerste afsluiting staat gepland voor vrijdag 13 maart om 22.00 uur tot maandag 16 maart om 05.00 uur. Tijdens dit weekend is de tunnel gesloten richting Bergen op Zoom.

De werkzaamheden maken deel uit van onderhoud aan de zogeheten zinkvoegen van de tunnel. Deze voegen zorgen voor een waterdichte verbinding tussen de verschillende tunneldelen in de Oude Maas. Door regelmatig onderhoud moet worden voorkomen dat er lekkages ontstaan of dat de tunnel onverwacht langere tijd dicht moet.

Geplande afsluitingen

De komende periode staan meerdere afsluitingen gepland:

Richting Bergen op Zoom

  • Vrijdag 13 maart 22.00 uur – maandag 16 maart 05.00 uur
  • Woensdag 8 april 23.00 uur – donderdag 9 april 05.00 uur

Richting Rotterdam

  • Donderdag 9 april 23.00 uur – vrijdag 10 april 05.00 uur

Omleidingen en advies

Tijdens de afsluitingen wordt doorgaand verkeer omgeleid via de A15, A16 en A17. Lokaal verkeer kan gebruikmaken van de N217 en de Kiltunnel. Om de hinder te beperken kan de Kiltunnel tijdens bepaalde afsluitingen tijdelijk tolvrij zijn in de rijrichting waarin de Heinenoordtunnel dicht is.

Rijkswaterstaat en de gemeente Hoeksche Waard adviseren weggebruikers om de officiële omleidingsroutes te volgen. Sluipverkeer over lokale wegen zorgt vaak voor extra drukte en kan onveilige situaties opleveren voor bewoners en andere verkeersdeelnemers.

Automobilisten moeten rekening houden met extra reistijd tijdens de werkzaamheden.


Elke avond op de hoogte van het laatste nieuws uit de Hoeksche Waard? Schrijf je dan hier in voor onze gratis nieuwsbrief.



Deze banners maaken deel uit van de verkiezingscampagne van Hoeksch Nieuws. Alle deelnemende partijen krijgen gelijke zichtbaarheid.





Deel dit artikel
De redactie van Hoeksch Nieuws verzorgt dagelijks het laatste nieuws uit de Hoeksche Waard.